دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

نبود عدالت جنسیتی مهمترین چالش حوزه زنان است

12 آبان 1395

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان و خانواده بر ضرورت شناسایی فرصت‌ها در زمینه فعالیت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: نبود عدالت جنسیتی مهمترین چالش حوزه زنان است.


مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت راه و شهرسازی وعضو شورای عالی کنگره زنان موفق ایران بر ضرورت شناسايی فرصت‌ها در زمينه فعاليت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی تاکیدکرد.

به گزارش دبیرخانه کنگره زنان موفق ایران، منا عرفانیان سلیم افزود: در حال حاضر عدم برخورداری عدالت جنسیتی و بی‌عدالتی اجتماعی، مهمترین چالش حوزه زنان به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: در دوره معاصر، مرز عرصه عمومی و خصوصی در جامعه ما تغییر یافته و همچنان در حال تغییر است و در این راستا افزایش مستمر حضور زنان در عرصه عمومی، تغییر نقش آنان در اجتماع را سبب شده و در این میان عدم تطابق بسترهای قانونی و فیزیکی، چالش‌هایی را برای این گروه از جامعه فراهم کرده است .

عرفانیان سلیم ادامه داد: رویكردهای دولت یازدهم با توجه به حقوق شهروندی زنان در تمامی سطوح سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، اقدام و فعالیت‌های متمرکز مورد توجه قرار گرفته است .

وی افزود: فعالیت‌های مربوط به حقوق زنان در پی دستیابی به رویكردهای متوازنۀ مبتنی بر تعالی انسان و كاهش نابرابری جنسیتی در ادبیات توسعه جوامع شكل می‌گیرد كه امروز به عنوان یك چارچوب مفهومی برآمده از سیاست‌های توسعه پایدار، توجه دولت‌ها را به خود جلب كرده است.

عرفانیان تمرکز بر حق زنان به شهر و سکونتگاه‌ها، حق زنان به دسترسی ایمن و رفاه در بهره‌گیری از حمل و نقل عمومی در چارچوب وظایف و مأموریت‌های این وزارتخانه به منظور تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری را از دیگر اهداف مهم بخش امور بانوان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد.

وی گفت : این رویکرد جهت تحقق اهداف و قواعد حقوق شهروندی و به منظور ایجاد شرایط برابر برای افراد جامعه در بهره‌مندی از خدمات عرصه عمومی معنا می‌یابد. منا عرفانیان در ادامه به اهمیت موضوعی برگزاری کنگره زنان موفق ایران پرداخت و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کنگره راهی برای افزایش اعتماد به توانمندی ها و استعدادهای بانوان کشور درحوزه مدیریتی، انتقال تجربیات بانوان مدیر موفق درسطوح ملی و بین المللی و آشنایی سیاستگذاران و تصمیم گیران سازمانها و نهادها با تاثیرات مدیریت و مشارکت سیاسی زنان دررده های بالای تصمیم گیری باشد.

همچنین در ادامه افزود: علاقه مندان و پژوهشگران گرامی می توانند با توجه به محورهای کنگره از جمله شناسایی موانع پیش روی نقش آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه اجرایی، بررسی موانع فرهنگی و اجتماعی در عدم حضور بانوان کشور در بخش های مدیریتی، شناسایی راهکارهایی جهت افزایش حضور بانوان در بخش های مدیریتی، شناسایی فرصت و تهدیدها در عرصه حضور بانوان در بخش های مدیریتی و...، مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتیwww.TopWomeni.ir به دبیرخانه کنگره، ارسال نمایند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی میتوانندبه پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا باشماره های 4-33699093-021و9-36621318-021 تماس حاصل نمایند.

" نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران"همگام باماده 31 برنامه ششم توسعه،باهدف بهره مندی جامعه ازسرمایه انسانی بانوان توانمند در فرآیند توسعه پایدار و متوازن، باحمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، استانداری تهران، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت نفت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان صدا و سیما، سازمان آموزش و فنی حرفه ای کشور، سازمان بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز آمار ایران، جمعیت هلال احمر، دانشگاه الزهرا،کانون زنان بازرگان ایران، با همکاری دفترامور بانوان وخانواده وزارتخانه ها، استانداری ها، سازمان های مدیریتی، با محوریت ارتقاء مدیریت و رهبری زنان در دستگاه های اجرائی در عرصه ملی، دیپلماسی و تعاملات بین المللی، با دعوت گسترده از مقامات ملی و بین المللی، از جمله ریاست محترم جمهوری؛ وزرای محترم، بانوان موفق در عرصه های ملی و بین المللی از کشورهای مختلف جهان و مدیران زن دردستگاه های اجرایی کشور، به همت مرکز همایش­های بین المللی توسعه؛ دی ماه 95 در سالن اجلاس سران اسلامی تهران برگزار ­می­گردد.


896
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش