دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

وب سایت رسمی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری : عدم برخورداری عدالت جنسیتی مهمترین چالش حوزه زنان

15 آبان 1395

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان و خانواده گفت: در حال حاضر عدم برخورداری عدالت جنسیتی و بی‌عدالتی اجتماعی، مهمترین چالش حوزه زنان به شمار می‌رود. 


منا عرفانیان سلیم بر ضرورت شناسایی فرصت‌ها در زمینه فعالیت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی تاکیدکرد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره معاصر، مرز عرصه عمومی و خصوصی در جامعه ما تغییر یافته و همچنان در حال تغییر است و در این راستا افزایش مستمر حضور زنان در عرصه عمومی، تغییر نقش آنان در اجتماع را سبب شده و در این میان عدم تطابق بسترهای قانونی و فیزیکی چالش‌هایی را برای این گروه از جامعه فراهم کرده است.

عضو شورای عالی کنگره زنان موفق ایران ادامه داد: رویکردهای دولت یازدهم با توجه به حقوق شهروندی زنان در تمامی سطوح سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، اقدام و فعالیت‌های متمرکز مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: فعالیت‌های مربوط به حقوق زنان در پی دستیابی به رویکردهای متوازن مبتنی بر تعالی انسان و کاهش نابرابری جنسیتی در ادبیات توسعه جوامع شکل می‌گیرد که امروز به عنوان یک چارچوب مفهومی برآمده از سیاست‌های توسعه پایدار، توجه دولت‌ها را به خود جلب کرده است.

عرفانیان تمرکز بر حق زنان به شهر و سکونتگاه‌ها، حق زنان به دسترسی ایمن و رفاه در بهره‌گیری از حمل و نقل عمومی در چارچوب وظایف و مأموریت‌های این وزارتخانه به منظور تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری را از دیگر اهداف مهم بخش امور بانوان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد.

وی گفت: این رویکرد جهت تحقق اهداف و قواعد حقوق شهروندی و به منظور ایجاد شرایط برابر برای افراد جامعه در بهره‌مندی از خدمات عرصه عمومی معنا می‌یابد.

منا عرفانیان در ادامه به اهمیت موضوع برگزاری کنگره زنان موفق ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کنگره راهی برای افزایش اعتماد به توانمندی‌ها و استعدادهای بانوان کشوردرحوزه مدیریتی، انتقال تجربیات بانوان مدیر موفق در سطوح ملی و بین‌المللی و آشنایی سیاستگذاران وتصمیم گیران سازمان‌ها و نهادها با تاثیرات مدیریت و مشارکت سیاسی زنان در رده های بالای تصمیم گیری باشد.

وی همچنین در ادامه افزود: علاقه‌مندان و پژوهشگران گرامی می‌توانند با توجه به محورهای کنگره از جمله شناسایی موانع پیش‌روی نقش‌آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه اجرایی، بررسی موانع فرهنگی و اجتماعی در عدم حضور بانوان کشور در بخش های مدیریتی، شناسایی راهکارهایی جهت افزایش حضور بانوان در بخش‌های مدیریتی، شناسایی فرصت و تهدیدها در عرصه حضور بانوان در بخش‌های مدیریتی و...، مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتیwww.TopWomeni.ir به دبیرخانه کنگره، ارسال کنند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا باشماره های ۴-۳۳۶۹۹۰۹۳-۰۲۱و۹-۳۶۶۲۱۳۱۸-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

بر اساس گزارش دبیرخانه کنگره زنان موفق ایران، " نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران" همگام با ماده ۳۱ برنامه ششم توسعه، باهدف بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی بانوان توانمند در فرآیند توسعه پایدار و متوازن، با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، استانداری تهران، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت نفت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان صدا و سیما، سازمان آموزش و فنی حرفه‌ای کشور، سازمان بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز آمار ایران، جمعیت هلال احمر، دانشگاه الزهرا (س)، کانون زنان بازرگان ایران، با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها، سازمان‌های مدیریتی، با محوریت ارتقاء مدیریت و رهبری زنان در دستگاه‌های اجرائی در عرصه ملی، دیپلماسی و تعاملات بین‌المللی، با دعوت گسترده از مقامات ملی و بین‌المللی، از جمله ریاست محترم جمهوری، وزرای محترم، بانوان موفق در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان و مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی کشور، به همت مرکز همایش­‌های بین‌المللی توسعه دی ماه ۹۵ در سالن اجلاس سران اسلامی تهران برگزار ­می­‌شود.

 منبع: وب سایت رسمی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری 


941
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش