دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

مشارکت زنان در عملیات انسان دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است

5 آبان 1395

غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز سه شنبه در بحث عمومی شورای امنیت پیرامون "زنان صلح و امنیت" سخنرانی کرد. 


وی گفت : زنان می توانند نقشی محوری در روند ایجاد صلح و امنیت داشته باشند . تجربه و تحقیقات نشان داده است که مشارکت زنان در عملیات انسان دوستانه همواره موثر تر بوده، به حفظ جان غیر نظامیان بیشتر کمک کرده و به مصالحه سیاسی، تحقق صلح پایدار و بازسازی اقتصادی سرعت بخشیده است.

سفیر کشورمان افزود : در آستانه بیستیمن سالگرد بیانیه و برنامه اقدام پکن و شانزدهمین سال تصویب قطعنامه ۱۳۲۵ شورای امنیت در مورد زنان، صلح و امنیت ؛ نقش زنان بعنوان عناصر پیشگام در اجرای برنامه هایی با هدف تحقق توسعه پایدار، صلح و امنیت بیش از پیش برای عموم روشن شده است.

خوشرو گفت : در عین حال زنان از جمله قربانیان اصلی بحرانها و نابسامانی هایی هستند که توسط گروههای افراطی و تروریست در منطقه خاور میانه ایجاد گردیده است. جای بسی تاسف است که گسترش افراط گرایی خشونت آمیز و اندیشه های تکفیری، نقش و جایگاه والای زنان را یکسره بی ارزش شمرده و زندگی و حقوق انسانی زنان و دختران را با خطرات بی سابقه ای روبرو ساخته است. شاهد هستیم که گروه های افراطی و تروریست نظیر داعش و بوکو حرام، زنان و دختران را به شکلی نظام مند هدف بهره برداری جنسی، بردگی، خشونت جنسی و تجاوزگری خود در آورده و در معرض انواع شکنجه های جسمی و روحی قرار داده اند.

نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار داشت : بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از گنجانده شدن نقش زنان و توانمند سازی آنان در برنامه عمل پیشنهادی دبیر کل سازمان ملل برای مبارزه با افراط گرایی خشونت آمیز حمایت می کند . 

خوشرو گفت : نقض نظام مند حقوق انسانی مردم فلسطین ؛ از جمله زنان در سرزمینهای اشغالی و ادامه محاصره شرورانه مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی بعنوان مانع اصلی بهره مندی مردم فلسطین از حقوق انسانی خود، به واقع  بارزترین شکل تروریسم علیه کلیه آحاد یک ملت است که بی محابا توسط این رژیم ادامه دارد.

سفیر کشورمان در بخش پایانی سخنرانی خود با اشاره به وضعیت نگران کننده در یمن اظهار داشت : زنان و دختران در یمن نیز قربانی تجاوزگری به این کشور شده اند و طبق اسناد و گزارشهای تایید شده، در جریان جنگ یک سال و نیمه ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن حداقل ده هزار نفر غیر نظامی کشته و هفده هزار مجروح شده اند که ۱۶۷۷ زن و ۲۲۶۰ کودک در میان آنها بوده است

لینک خبر


1058
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش