دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

نشست تخصصی جامعه مدنی باحضور سرکارخانم فاطمه هاشمی رفسنجانی ، رئیس بنیاد بیماریهای خاص در کنگره ملی زنان موفق برگزار گردید.

18 اسفند 1395

نشست تخصصی جامعه مدنی روز دوشنبه در جریان برگزاری نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در سالن شهریار دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

در این نشست تخصصی فاطمه هاشمی رفسنجانی رئیس بنیاد بیماری های خاص به عنوان مدیر پنل و بهمن مشکینی مشاور وزیر و معاون امور سازمان های مردم نهاد وزارت کشور و گارینه کشیشیان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران جنوب مطالبی را بیان کردند.

مشکینی در این نشست به سرمایه اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید به سرمایه اجتماعی نگاه ویژه شود چون کاهش این سرمایه منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به تشکل های اجتماعی نیز باید نگاه خاصی شود چون این تشکل ها راهی برای درست ساختن جامعه است و امروز در ایران 10 تا 12 هزار تشکل اجتماعی فعالیت دارد.

وی اضافه کرد: تشکل های اجتماعی نهادهایی هستند که ظرفیت انسانی را سازماندهی می کنند.

فاطمه هاشمی نیز گفت: باید به تشکل ها و نهادهای اجتماعی نگاه ویژه شود البته این نهادها فعالیت های عمده ای انجام می دهند که قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: چندین سال پیش تاکنون جامعه مدنی در دنیا تجربه شده است و هر روز به سمتی می رود که بهتر از گذشته می شود.

کشیشیان نیز در این نشست به برخی از چالش ها و راهکارهای توسعه نهادهای مدنی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید برای توسعه فعالیت های این نهادها همه آنها را حمایت کنند چون عرصه های اجتماعی و فرهنگی نیازمند این نهادها هستند.

در نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران که امروز دوشنبه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد کارشناسان و زنان موفق در عرصه های مختلف و بخصوص مدیریتی حضور داشتند و همچنین در این کنگره 15 پنل تخصصی و ارائه مقاله و نشست های تخصصی با حضور زنان در مناصب مختلف سیاسی و مدیریتی و عرصه هنر برگزار شد.

دراین کنگره محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات، علی ربیعی وزیرمحترم کار،تعاون ورفاه اجتماعی و سرکارخانم فاطمه هاشمی رفسنجانی ریاست محترم بنیاد امور بیماریهای خاص حضور داشتند.


1180
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش