دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

شبنم قلی خانی در نشست تخصصی عوامل موثر در موفقیت زنان در عرصه هنردر کنگره زنان موفق ایران: تبعیض جنسیتی در عرصه بازیگری هم وجود دارد

18 اسفند 1395

تهران – ایرنا – شبنم قلی خانی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون گفت: تبعیض جنسیتی حتی در عرصه بازیگری و سینما و تلویزیون هم وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شبنم قلی خانی روز دوشنبه در پنل تخصصی عوامل موثر در موفقیت زنان در عرصه هنر در جریان برگزاری نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در دانشگاه شهید بهشتی افزود: حیطه کاری ما به شیوه ای است که انتظار خاصی از بازیگران دارند و من تصمیم گرفته ام که نقش زنان منفعل را بازی نکنم.

وی تصریح کرد: در فیلم ها دیده می شود که فقط زنان در حال پاک کردن سبزی و یا زن دوم یک مرد هستند که اینها نقش هایی منفعل است که توصیه می کنم بانوان از اینی نقش استقبال نداشته باشند چون بازی کردن در این نقش ها چیزی به ما یاد نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: باید نقش زنانی را بازی کنیم که در جامعه تاثیرگذار هستند چون امروز تاثیری که تصویر و بازی در نقش های تلویزیونی و سینمایی دارد، خیلی موثرتر است.پ

قلی خانی ادامه داد: اکنون خیلی از بانوان ما در نقش های ضد زن فعالیت دارند و به همین منظور باید ما بانوان در انتخاب نقش هایمان درست عمل کنیم.

وی اضافه کرد: یک قانون نانوشته در همه جای دنیا است که دستمزد بازیگران مرد چندین برابر دستمزد بازیگران زن است و بازیگر مردی که 10 سال سابقه کمتری نسبت به یک زن دارد بیشتر از آن زن دستمزد دارد؛ اگر این تبعیض نیست اسمش چیست؟

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال بازیگران مرد سریال بیگ بنگ تئوری مردان بازیگر در این سریال دستمزد خودشان را همرده بازیگران زن کرده اند و اینجاست که مردان یک جامعه به تهیه کنندگان کار یاد می دهند که زنان با مردان برابر هستند.

قلی خانی ادامه داد: متاسفانه تهیه کنندگان در پرداخت مالی و برخوردها بین مردان و زنان تفاوت ایجاد می کنند و این تبعیض جنسیتی است.

وی اضافه کرد: فیلنامه نویسان ما اگثرا مرد هستند اگر چه تعداد بانوان در حال افزایش است اما باید در کنار این فیلنامه نویسان مشاوران زن نیز فعالیت داشته باشد تا برخی از این تبعیض ها از بین برود.

وی از پخش فیلم های جشنواره فجر که همگی غم انگیز و ناراحت کننده بود نیز انتقاد کرد و گفت: باید واقعیت های اجتماعی را بیان کرد اما به سمتی حرکت کنیم که امید و دوستی در فیلم ها به خوبی مشاده شود.

نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران روز دوشنبه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد و از وزیر ارتباطات و استاندار سیسستان و بلوچستان و تعدادی از زنان موفق ایران تقدیر شد که واعظی وزیر ارتباطات هدیه خود را به سودابه رادفر مشاور امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات تقدیم کرد.

دراین کنگره محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات، علی ربیعی وزیرمحترم کار،تعاون ورفاه اجتماعی و سرکارخانم فاطمه هاشمی رفسنجانی ریاست محترم بنیاد امور بیماریهای خاص حضور داشتند.


1038
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش