دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

نشست تخصصی «زنان در مناصب سیاسی و مدیریتی» درکنگره ملی زنان موفق ایران با حضورمشاور وزیر در امور بانوان وخانواده وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

19 اسفند 1395

در این نشست تخصصی پروین داداندیش مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان و خانواده، حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهریزی مدیرکل کنگره های دارالحدیث (زنان موفق در قرآن) و مجتبی امیری عضو هیات علمی دانشگاه تهران و شکوه نوابی نژاد رئیس انجمن ایرانی مطالعات زنان حضور داشتند و به طرح مباحث خود پرداختند.

نوابی نژاد درباره جایگاه زنان در عرصه مدیریتی و همچنین چالش های موجود در این خصوص را مطرح نمود و سپس به مشکلات قانونی شامل قوانین مدنی، استخدامی و همچنین برداشت های نادرست در این خصوص که مانع احقاق حقوق زنان می شود.

وی همچنین درباره موانع حضور زنان در پست های مدیریتی ازجمله حاکمیت تفکر سنتی مردسالاری، حاکمیت انتخاب مردان به عنوان مدیران، عدم خودباوری زنان و توانمندی آنها، نبود فرصت های برابر، ساختارهای مردانه در برنامه ریزی ها، فقدان الگوهای موفق در حوزه مدیریت زنان و همچنین عدم استقبال برخی از زنان از پست های مدیریتی را مطرح کرد.

نواب نزاد اشاره کرد هرچند شمار زنان دانشگاهی در ایران افزایش یافته است اما متناسب با آن فرصت های کاری برای آنها فراهم نشده است.

در بخش دیگری از این نشست تخصصی مجتبی امیری عضو هیات علمی دانشگاه تهران درباره مدیریت های دولتی و حضور زنان و استفاده از توانمندی های آنان در پست های مدیریتی، تصمیم گیری و قانونگذاری مطالبی را مطرح نمود.

در ادامه این نشست تخصصی پروین داداندیش که تحصیل کرده رشته علوم سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد می باشد، به طرح حضور زنان در عرصه های سیاسی و مدیریتی در جهان و ایران پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سابقه حضور زنان در عرصه های سیاسی پرداخت و در این خصوص موضوعاتی مانند فعالیت احزاب در جهان و مقایسه آن با ایران را مطرح کرد.

نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران که روز دوشنبه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد کارشناسان و زنان موفق در عرصه های مختلف و بخصوص مدیریتی حضور داشتند و همچنین در این کنگره 15 پنل تخصصی و ارائه مقالات و سخنرانی کلیدی با حضور زنان در مناصب مختلف سیاسی و مدیریتی و عرصه هنر برگزار شد.

دراین کنگره  محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات، علی ربیعی وزیرمحترم کار،تعاون ورفاه اجتماعی و سرکارخانم فاطمه هاشمی رفسنجانی ریاست محترم بنیاد امور بیماریهای خاص حضور داشتند.


1009
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش