دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

نشست ارائه مقالات برگزیده در کنگره زنان موفق ایران برگزار شد.

19 اسفند 1395

نشست ارائه مقالات برگزیده در نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در سالن شیخ بهایی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

در این نشست که به ریاست زهره فنی دبیر علمی کنگره، فاطمه محمدی و سعید احمدی برگزار شد، موضوعاتی مانند شناسایی عوامل بازدارنده حضور زنان در پست های مدیریتی شامل بررسی متون توسط هانیه قنبری مهر نیت و همچنین شناسایی موانع پیش روی نقش آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه های اجرایی توسط زهرا علی اکبری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست افسانه صدری فرد کارشناس سیستم اطلاعات جغرافیایی اداره آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی مقاله ای با عنوان دهیاران زن را ارائه کرد و گفت: براساس تحقیقاتی که انجام شده مردم از دهیاران زن رضایتمندی دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه زنان دهیار نقش موثری در توسعه پایدار روستاها دارند باید به عنوان بازوهای اجرایی روستاها به آنان توجه جدی شود.

صدری فرد ادامه داد: باید در برنامه های توسعه روستایی برای زنان نسبت به گذشته نقش بیشتری را در نظر گرفت تا آنان بتوانند در آینده نه چندان دور خود را به عنون دو ستون اصلی توسعه در روستاها همراه با مردان و به صورت برابر مطرح کنند.

زهر فنی دبیر علمی و یکی از اعضای هیات رئیسه این نشست نیز گفت: با نبود فضای دموکارتیک و زمینه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی چگونه می شود انتظار داشت که شرایط جامعه اصلاح شود.

وی ادامه داد: در پاکستان و هند با آن همه فقر فرهنگی به حدی روی این موضوعات کار شده است که زنان جرات و جسارت ایستادن در مقابل مردان زیاده خواه را دارند اما چرا نباید چنین حرکت های علمی در ایران اتفاق بیفتد..

در نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران که امروز دوشنبه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد کارشناسان و زنان موفق در عرصه های مختلف و بخصوص مدیریتی حضور داشتند و همچنین در این کنگره 15 پنل تخصصی و ارائه مقاله و نشست های تخصصی با حضور زنان در مناصب مختلف سیاسی و مدیریتی و عرصه هنر برگزار شد.

دراین کنگره محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات، علی ربیعی وزیرمحترم کار،تعاون ورفاه اجتماعی و سرکارخانم فاطمه هاشمی رفسنجانی ریاست محترم بنیاد امور بیماریهای خاص حضور داشتند.


1246
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش