دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی: کابینه دوازدهم باید همسویی بیشتری با دولت داشته باشد.

1 تیر 1396

 

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت کابینه دولت دوازدهم باید همسویی بیشتری با دولت داشته باشد و در راستای مطالبات و خواسته‌های مردم تلاش کند.

 

سیده فاطمه ذوالقدر افزود: رئیس‌جمهور باید از افراد باتجربه و باسابقه و متخصص در وزارتخانه‌ها استفاده کند که در کنار سابقه و تجربه خوش‌نام نیز باشند و سابقه و کارنامه‌ی خوبی داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به صحبت‌های انجام‌شده، احتمال تغییر زیادی در کابینه وجود دارد و یک سری از وزرا در کابینه جدید نیز حضور خواهند داشت اما یک سری از وزرای دیگر نیز طبق صحبت‌هایی که مطرح است تغییر خواهند کرد.

 

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خواسته‌ی ما این است که کابینه جدید تعامل خوبی با خود دولت داشته باشد، وزرا چالاک‌تر باشند و کابینه‌ای جوان نه به معنای کم‌تجربه بلکه به معنای نیروی باتجربه، کاربلد و متخصص در وزارتخانه‌ها حضورداشته باشند.

 

ذوالقدر با اشاره به اینکه از نظر ما افراد تا سن ٥٠ سال را هم می‌توان جوان خطاب کرد، گفت: امیدواریم رئیس‌جمهور وزرایی را برای وزارتخانه‌ها انتخاب کنند که سابقه آن‌ها این را نشان دهد که از مدیریت وزارتخانه‌ها به‌خوبی بربیایند و افرادی باتجربه و متخصص باشند.

 

وی تصریح کرد: وزرای پیشنهادی باید در صحن علنی مجلس حضور پیدا کنند و به ارائه برنامه‌های خود بپردازند و در بسیاری از مسائل به‌صورت تخصصی برنامه‌های خود را ارائه کنند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به لزوم توجه رئیس‌جمهور به ظرفیت زنان در وزارتخانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: برای ما خانم‌ها در مجلس، عدم تبعیض جنسیتی و استفاده از زنان و جوانان در کابینه با توجه به قولی که خود رئیس‌جمهور داده است مهم و تأثیرگذار و همچنین به‌عنوان خواسته‌ای مهم خواهد بود.

 

ذوالقدر خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور می‌تواند برای پست‌های وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ظرفیت خانم‌ها استفاده کند و توقع دارم که در کابینه‌ی آینده شاهد حضور سه زن به‌عنوان وزیر باشیم.

 

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزرای زن پیشنهادی نیز در کنار سایر وزرا باید در صحن علنی حضور پیدا کنند و برنامه‌های خودشان را ارائه دهند و امیدواریم که پس از رأی اعتماد شاهد حضور زنان در کابینه دوازدهم باشیم.

 

ذوالقدر اضافه کرد: وزرای آینده باید توجه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی، دغدغه رفع مشکلات مردم و مشکل بیکاری داشته باشند و در جهت مطالبات و خواسته‌های مردم تلاش کنند.

 

وی افزود: در هر وزارت خانه‌ای افرادی که انتخاب می‌شوند، جامعه از آن‌ها انتظار دارند که اشتغال و تورم را موردتوجه قرار دهند و امیدوارم که در دولت دوازدهم شاهد رفع بسیاری از مشکلات ازجمله بیکاری باشیم.

منبع: ایسنا

برچسب ها: کنگره زنان موفق ایران، کنگره زنان، زنان موفق، فراخوان مقاله، مدیریت زنان، ، حضور زنان،عدالت جنسیتی

 


578
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش