دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

سند خدمات رسانی به زنان آسیب دیده و در معرض آسیب استان مرکزی تدوین می شود

11 تیر 1396

 

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: براساس درخواست دادگستری با همکاری متخصصین و فعالین اجتماعی سندی در رابطه با وضعیت خدمات‌رسانی به زنان آسیب‌دیده و در معرض آسیب در استان تهیه خواهد شد.

 

زهرا کسایی‌پور در جلسه گروه کارشناسی ساماندهی زنان آسیب‌دیده و در معرض آسیب بیان کرد: وظایف دستگاه‌ها و نهادها بر اساس این سند مشخص و نقشه راه جامعی برای خدمات‌رسانی به بانوان در معرض آسیب و آسیب‌دیده تهیه می‌شود.

 

وی بیان کرد: این سند با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع و پژوهشگران تهیه می‌شود و بر این اساس دستگاه‌های عضو باید موارد و نکات مورد نیاز را احصاء و ارائه دهند که بتوان راهکار مناسبی برای این موضوع در نظر گرفت.

 

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی عنوان کرد: با توجه به اینکه تعدادی از بانوان غیر قابل ارجاع به مراکز موجود هستند، باید برای اسکان این بانوان راهکاری در نظر گرفته شود.

 

کسایی‌پور عنوان کرد: مراکز شلتر تحت نظارت بهزیستی است و نیاز به افزایش ساعت اسکان بانوان در این مرکز در طول شبانه‌روز داریم و درخصوص این موضوع با بهزیستی مکاتبه می شود.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در خصوص بانوان آسیب‌دیده و در معرض آسیب اقدامات زیادی انجام نشده و این به دلیل خاص بودن و حتی تابو بودن این موضوع در جامعه ایران که جامعه‌ای ارزشی محسوب می‌شود، است.

 

مهدی مبارکی تاکید کرد: اگر قرار است مکانی برای این بانوان در نظر گرفته شود باید بی‌نام و بی‌نشان باشد و این قضیه بسیار اهمیت دارد.

 

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی تنها نهادی است که در بخش مسائل اجتماعی و فرهنگی در استان فعالیت دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری پنج آسیب را به عنوان مهمترین آسیب‌های اجتماعی کشور مطرح کردند، این نهاد تحقیق و پژوهش در خصوص این معضلات را در دستور کار قرار داد و یکی از این موارد مربوط به بانوان است، در این خصوص می‌توان همکاری مناسبی داشت.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: مسئله زنان آسیب‌دیده موضوعی که تنها مختص به اشتغال باشد نیست، این مسئله بسیار گسترده‌تر و یک مسئله اجتماعی و عمومی است که صرفا با نگاه روانشناسی نیز مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

 

مبارکی عنوان کرد: سیاست‌ها، بستر و شرایط جامعه در شکل‌گیری این موضوع دخیل است و به همین دلیل از تمامی جوانب باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

وی عنوان کرد: ما در این رابطه نیاز به سند جامعی برآمده از داده‌های استخراجی، پژوهشی و تجربی داریم که نقشه راه صحیح و کاملی برای کاهش این معضل تعریف و پیگیری شود.

 

مبارکی افزود: به عنوان نمونه برای موضوع ناباروری مرکز پژوهش جهاد دانشگاهی تحقیقاتی را انجام داد که در این تحقیق و پژوهش از داده به تئوری دست یافتیم و جامعه آماری نیز به صورت محلی انتخاب و مورد بررسی قرار گرفت. این روش کم‌هزینه است و به مراتب نتایج مطلوب‌تری دارد و برای موضوع زنان آسیب‌دیده نیز از این روش می‌توان استفاده کرد.

منبع: ایسنا

برچسب ها: کنگره زنان، کنگره زنان، کنگره زنان موفق، کنگره زنان موفق ایران، کنگره ملی، کنگره ملی زنان موفق، فراخوان مقاله کنگره زنان موفق، فراخوان مقاله، ارسال فراخوان مقاله


652
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش