دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

راکعی: برای تحقق سهم 30 درصدی زنان در حوزه های مدیریتی تلاش می کنیم

12 تیر 1396

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: تلاش می شود سهم 30 درصدی زنان در تمام حوزه های مدیریتی، وزارتخانه ها و لیست های ائتلافی بویژه در دولت جدید محقق شود.

فاطمه راکعی در جمع بانوان فعال سیاسی خراسان رضوی با عنوان «روحانی تنها نیست» افزود : زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در همه عرصه ها باید حضور فعال داشته باشند و در قانون اساسی هم به وضوح این امر آمده و رهبر کبیر انقلاب هم بر فعالیت زنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی همواره تاکید داشتند.

وی اظهار کرد : به زودی سهم 50 درصدی را پیگیری می کنیم زیرا نیمی از کشور را زنان تشکیل می دهند و حضور زنان آگاه که تفکر سیاسی دارند با توانمندی های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به توسعه کشور می انجامد.

وی گفت: باید زنان ما حزبی بودن و فعالیت درست سیاسی آن هم سیاستی را که از دین و دیانت ما فاصله ندارد ملاک عمل قرار دهند و بیش از فضای خانه و خانواده خود را دیده و عشق و تعهد مادرانه را به همه جامعه تسری دهند.

راکعی با تاکید بر ضرورت تحزب در جامعه گفت : امروز دهها حزب بزرگ و کوچک در کشور وجود دارد اما استقبال مورد انتظار از آنها را به دلایل متعدد شاهد نیستیم .

وی اظهارکرد: هرچند در سال های اخیر احزاب در این زمینه خیلی کار کرده اند، اما مردم اعتماد لازم به احزاب را نداشتند زیرا عملکرد حزب توده یا برخی احزاب فرمایشی مثل رستاخیز را دیدند و شرایط و سرنوشت کسانی که در احزاب نقش فعال داشته اند و اهانت هایی که از سوی احزاب مقابل بویژه اقتدارگرا شده موجب شد تارغبتی برای فعالیت حزبی نشان ندهند.

وی ادامه داد: با دقت نظر سیاسی و فرهنگ سازی گسترده بویژه از زمانی که زنان در قالب احزاب به میدان آمدند و نمونه آن جمعیت زنان نواندیش است شاهد دور شدن این ترس ها و تردیدها از جامعه بویژه زنان هستیم.

وی بیان کرد : امروز این جمعیت در 31 استان کشور دفاتر فعال دارد که در این میان بسیاری چون مرکز خراسان رضوی بسیار فعال هستند و روزنامه ، بولتن داخلی و سایت دارند و با همه توان کار می کنند.

به گفته وی ، امروز باید احزاب و تشکل های سیاسی در چارچوب اساسنامه های رسمی خود وظایف و امور مربوطه را اعم از تجمع، سخنرانی و راهپیمایی پیگیری کنند اما به استناد قوانین نانوشته جلوی آنها گرفته می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید این مشکل حل شود، افزود: آرا و نقش احزاب در شرایط حساس به تناسب شرایط و اعضا و قدمت آنها سنجیده نمی شود که این مشکل باید حل شود.

وی با یادآوری شکل گیری جبهه های فراگیر و تشکل های چتر مانند درسال های اخیر گفت : این امر را باید باید به فال نیک گرفت زیرا به موقع کارهای بزرگی از این تشکل ها ساخته است به شرط آنکه بدانند که باید پاسخگو باشند .

منبع: ایرنا

برچسب ها: کنگره زنان موفق، زنان موفق ایران، زنان موفق، همایش زنان موفق، فراخوان مقاله همایش زنان موفق، مدیریت زنان، توانمندیهای زنان، زنان در عرصه های مدیریتی،

 


836
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش