دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

معاونت زنان ریاست جمهوری پیگیر افزایش مرخصی زایمان بانوان به ٩ ماه است

1 شهریور 1396

مشاور امور حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری گفت: این معاونت به صورت جدی پیگیر افزایش میزان مرخصی بانوان شاغل از ٦ به ٩ ماه است.

اشرف گرامی زادگان روز سه شنبه در نشست خبری افزود: طبق قانون و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی میزان مرخصی زایمان بانوان شاغل ٩ ماه تعیین شده اما چون متن به صورت حقوقی و الزام آور نبود و از واژه می توانند در متن استفاده شد، خیلی مورد توجه قرار نگرفت.

وی اظهار داشت: البته پیگیری معاونت زنان برای افزایش مرخصی به ٩ ماه با توجه به ضرورت موضوع به جایی نرسید و اکنون ٦ ماه حتمی است و قرار است خود دستگاههای اجرایی این موضوع را پیگیری کنند.

گرامی زادگان افزود: همچنین معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری این موضوع را به عنوان خلا قانونی می دانند که باید به صورت جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه برنامه دولت دوازدهم در ٧٠ صفحه آمده که پنج صفحه آن مربوط به حوزه زنان و خانواده است، افزود: یکی از این برنامه ها درباره پیگیری مرخصی زایمان بانوان است که در این برنامه آمده است که مشکلات اجرایی و اعتباری قانون افزایش مرخصی زایمان رفع شود.

گرامی زادگان افزود: به همین منظور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیگیری این موضوع است، البته مرخصی مردان در این دوره نیز پیگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مرخصی مردان هنگام زایمان همسرشان دو هفته بود که برای همراهی و معاضدت در خانواده به خاطر نبود اعتبار و نپذیرفتن دستگاهها به سه روز رسیده است.

 

** حذف واژه طلاق از شناسنامه با مناسبات اجتماعی ناخرسند است

وی درباره خذف واژه طلاق از شناسنامه بانوان گفت: این پیشنهاد با اقدامات و مناسبات اجتماعی ما کمی ناخرسند است.

وی تصریح کرد: در مورد این موضوع نظرات موافق و مخالفی زیادی دارد و این موضوع در واحد حقوقی پیگیری می شود، البته حذف این موضوع نتایج خوبی برای فرهنگ جامعه نخواهد داشت.

 

** لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در یک نشست تخصصی بررسی می شود

مشاور امور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت قرار است در یک نشست تخصصی در قوه قضائیه بررسی شود.

وی تصریح کرد: برای این لایحه در معاونت زنان سه سال کار شده است و گروههای مختلف روی آن کار کرده اند و کمیسیون حقوق بشر نیز آن را رویت کرده و کمیسیون دولت نیز با آن موافقت کرده است.

گرامی زادگان افزود: این لایحه همچنین به معاونت حقوقی قوه قضائیه ارجاع داده شد و قرار است در یک جلسه تخصصی این لایحه را به ثمر برسانیم.

وی درباره سند امنیت زنان و کودکان نیز گفت: طبق نظر هیات دولت مقرر شده این سند در نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده رسیدگی شود.

منبع:ایرنا


741
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش