دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

ابتکار: افزایش سطح تحصیلات زنان باید در مدیریت اجرایی کشور منعکس شود

30 شهریور 1396

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به افزایش شمار پذیرفته شدگان آزمون سراسری گفت: ترجمان این امر باید در ابعاد مختلف اجتماع و‌ مدیریت اجرایی کشور منعکس شود.

معصومه ابتکار در مراسم یادبود و تجلیل مریم میرزاخانی نابغه ریاضی ایرانی اظهار کرد: تعداد پذیرفته شدگان زن در کنکور امسال 60 هزار نفر بیشتر از مردان است، سهمیه ای برای خانم ها دیده نشده و مانعی هم برای حضور آنها وجود ندارد اگر رقابت سالم باشد خانم ها می توانند همپای آقایان حرکت کنند.

وی تاکید کرد: ترجمان این امر و افزایش سطح تحصیلات زنان را باید در ابعاد مختلف اجتماعی و مدیریت های اجرایی کشور دید.

ابتکار همچنین در این مراسم در کتابخانه ملی به ابعاد مختلف شخصیتی مریم میرزاخانی اشاره کرد و افزود: هر چند نباید در مورد شخصیت های این‌ چنینی اسطوره سازی کنیم؛ شناخت شخصیت وی بسیار مهم و برای جوانان لازم است.

وی با اشاره به محیط خانوادگی مطلوب برای رشد استعداد مریم میرزاخانی گفت: نتیجه این محیط هم ظهور شخصیت‌های مطرح در سطح جهانی و هم فعالیت های بشردوستانه خانواده است که به اعضای آن همدردی با دردهای جامعه را می دهد و در رشد عاطفی و بلوغ شخصیت آنها تاثیر دارد.

*لزوم تحول در شناخت استعدادها و مهارت های عمومی زندگی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به لزوم توجه بیشتر به استعدادهای درخشان در آموزش و پرورش ادامه داد: به تحولی برای توجه و شکوفایی این استعدادها همچنین آموزش مهارت های عمومی زندگی نیاز داریم.

وی گفت: این امر می تواند آسیب ها را کاهش داده و فرصت های بیشتری برای جوانان فراهم کند تا هم در موضوعات خاص مانند علوم پایه و...موفق شوند و هم در عرصه عمومی زندگی پیشرفت کنند.

*تا پایان برنامه ششم توسعه 30 درصد پست های مدیریتی در دست زنان

معاون رییس جمهوری همچنین با اشاره به پیش افتادن زنان در زمینه تحصیلات دانشگاهی از مردان گفت: سیاست ابلاغی دولت افزایش حضور زنان در مدیریت هاست و به صورت مشخص تا پایان برنامه ششم توسعه باید 30 درصد از این پست ها در اختیار زنان باشد.

وی ادامه داد: هوش عاطفی خانم ها به نگاه متعادل تر و اثربخشی بیشتر سیاست ها کمک می کند.

ابتکار با بیان اینکه در بعضی شهرستان ها میزان بیکاری زنان تحصیلکرده 3 برابر مردان است تصریح کرد: باید با برنامه ریزی و توان افزایی این فاصله را از بین برد و هر دستگاه اجرایی باید وظیفه خود را در این زمینه به خوبی انجام دهد.

وی در پایان گفت: جهت گیری های خوبی در دولت دوازدهم آغاز شده است که امیدواریم به نتیجه برسد زیرا آغاز زندگی شرافتمندانه برای هر فردی داشتن شغل است.

منبع: ایرنا


618
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش