دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

ابتکار: 30 درصد از مناصب دولتی به بانوان اختصاص می یابد

10 مهر 1396

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا پایان دولت دوازدهم 30 درصد از مناصب دولتی در اختیار بانوان قرار گیرد.

معصومه ابتکار اظهار داشت: سیستان وبلوچستان در به کارگیری بانوان در مناصب دولتی در کشور پیشرو است و آینده بسیار خوبی برای این استان متصور هستیم.

وی ادامه داد: در این زمینه دستورهای لازم به تمام بخش های مدیریتی کشور ابلاغ شده است تا از ظرفیت بانوان در مناصب دولتی استفاده کنند.

ابتکار بیان کرد: با توجه به اینکه سیستان وبلوچستان در واگذاری مناصب دولتی به بانوان در کشور پیشرو است انتظار می رود نسبت به سایر استانها زودتر بتواند برنامه دولت را محقق کند.

وی تصریح کرد: مشارکت بانوان سیستان وبلوچستان در عرصه سیاسی و اجتماعی به ویژه در شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار چشمگیر است.

معاون رئیس جمهوری گفت: سیستان وبلوچستان را به عنوان یک الگوی موفق در زمینه به کارگیری زنان در عرصه مدیریتی می توان در سطح ملی مثال زد.

ابتکار اظهار داشت: با توجه به اقدامات خوب انجام شده در دولت تدبیر و امید امروز شاهد کاهش جمعیت دختران بازمانده از تحصیل در سیستان وبلوچستان هستیم.

وی افزود: در زمینه ارائه خدمات اولیه بهداشتی به ویژه به مادران و زنان باردار در سیستان و بلوچستان پیشرفت های زیادی در دولت یازدهم انجام شده است.

وی با اشاره به نشست امروز خود با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این نشست تصمیم های بسیار خوبی درمورد جلوگیری از ازدواج دختران در سنین پایین گرفته شد.

وی بیان کرد: با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی می توان از ازدواج دختران در سنین پایین جلوگیری کرد که علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در این زمینه پیش قدم شده اند.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به کمک به زنان خودسرپرست نیز گفت: دولت تلاش می کند با ارائه تسهیلات و تقویت مشاغل خانگی در این زمینه گام های موثری برای این افراد بردارد.

ابتکار اظهار داشت: نیاز است سازمان های مردم نهاد در این زمینه ورود جدی داشته باشند تا مشکلات زنان بد سرپرست و بی سرپرست برطرف شود.

منبع: ایرنا


596
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش