دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

ترقی: افزایش سهم زنان نخبه در مراکز تصمیم سازی ضروری است

26 بهمن 1396

تهران - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزایش سهم‌زنان نخبه در مراکز تصمیم سازی را ضروری دانست و گفت: حضور بانوان در مسئولیت های کلیدی بسیار مهم است که لازمه آن خودباوری آنان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حمیدرضا ترقی روز پنج شنبه در مجمع عمومی دوسالانه حزب زنان جمهوری اسلامی ضمن قدردانی از حضورمردم در راهپیمایی 22 بهمن به جایگاه زن ایرانی در مناسبات اجتماعی و سیاسی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر فرآیند تحول زنان در جامعه را مورد توجه قرار دهیم، متوجه می شویم در دهه 60 کسانی که از کشور مهاجرت کرده بودند شروع به مخالفت با زنان ایرانی کردند.
وی خاطرنشان کرد:بر همین اساس بعد از جنگ تحمیلی بین نگرش فمینیستی و نگاه اسلامی به زن یک نوع درگیری فکری ایجاد شد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ‌یادآور شد: زنان در ابتدای دولت اصلاحات در اولویت قرار نداشتند، باوجود این که از آنها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می شد در آن دوره از دیدگاه های فمینیستی حمایت شد.
این فعال سیاسی نگاه اصولگرایان به زن بعد از اصلاحات را اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: رشدی که در چهار دهه گذشته در حوزه زنان در زمینه های حقوقی و اجتماعی صورت گرفته مرهون نوع نگاه امام راحل و رهبر معظمانقلاب است.
وی با بیان این که به تعبیر رهبر معظم انقلاب جایگاه والای زن در جامعه تبیین نشده و حضور اجتماعی زنان در حد متوسط است و حضوری که لازمه انقلاب است تحقق پیدا نکرده است، افزود: اگر‌ حضور زنان در انقلاب نبود، انقلاب به پیروزی نمی رسید و مسیر دیگری پیش می آمد لذا باید حضور اجتماعی زنان تقویت شود.
عضو‌ شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین اظهار داشت: دولت و مجلس باید به مساله صیانت از خانواده توجه جدی داشته باشند.
ترقی تصریح کرد: مقابله با موج خطرناک طلاق باید به عنوان یک دستور کار در برنامه مجلس و دولت قرار گیرد و از سوی دیگر توجه به عفاف و حجاب زنان نیز بسیار مهم است درحالی که عقبه فکری مبتنی بر مطالعات جامعه شناسی در این زمینه دیده نمی شود.
وی به لزوم افزایش سهم‌زنان نخبه در مراکز تصمیم سازی تاکید کرد و گفت: اینکه زنان در این مسئولیت های کلیدی حضور داشته باشند بسیار مهم است و لازمه آن خودباوری زنان است.
این فعال اصولگرا ادامه داد: حزب موتلفه جایگاه خوبی را در اتحادیه احزاب آسیایی به دست آوردیم و به همین خاطر علاقه زنان احزاب آسیایی به حضور در ایران بیشتر شده است اما چون مسئولیت دست کسانی است که دیدگاه فمینیستی دارند هنوز جرات نکرده ایم این نشست را برگزار کنیم که امیدواریم شرایط در این حوزه بهبود یابد.
به گزارش ایرنا، مجمع عمومی دوسالانه حزب زنان جمهوری اسلامی امروز در پژوهشکده باقر العلوم(ع) دانشگاه سوره برگزار شد.

irna


456
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش