دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

تاکید وزیر ارتباطات بر استفاده از ظرفیت بانوان در توسعه اقتصاد کشور

9 اسفند 1396

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر استفاده از ظرفیت های بانوان برای توسعه کشور اقتصاد کشور با استفاده از فناوری های اطلاعاتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» این سخنان را امروز (سه شنبه) در همایش نقش فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان عنوان کرد و افزود: بانوان دارای توانمندی های بسیاری هستند که می توان برای توسعه اقتصادی کشور در بخش دیجیتال از این توانایی بهره گرفت.
وی با اشاره به وجود الگوهای دینی در کشور گفت: با توجه به این الگو ها نباید در جامعه اسلامی، مانعی برای حضور بانوان وجود داشته باشد.
جهرمی، نوآوری و خلاقیت را خمیرمایه رشد اقتصادی دانست و افزود: پدیده ای به نام جنسیت در خلاقیت وجود ندارد و بانوان و مردان در این خصیصه برابرند.
عضو هیات دولت با تاکید بر اینکه در اقتصاد دیجیتال جنسیت مطرح نیست، نادیده گرفتن ظرفیت بانوان در این چرخه را معادل از دست رفتن 50 درصد ظرفیت اقتصادی کشور دانست.
آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود فناوری اطلاعات و ارتباطات را بهترین زیرساخت برای حضور جدی تر بانوان در عرصه اقتصادی دانست.
وی خاطرنشان کرد: اکنون فناوری اطلاعات شرایطی ایجاد کرده است که بانوان هم می توانند به امور خانوادگی خود رسیده و هم به اشتغال بپردازند. به همین خاطر باید تلاش کرد تا اعتماد به نفس بانوان به آنان برگردانده شود تا شاهد شکوفایی بیشتر بانوان باشیم.
عضو هیات دولت در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از ظرفیت بانوان در سلامت اداری تاکید کرد و گفت: تاکنون بانوان نه اختلاسی داشته اند و نه تبانی از آنها سر زده است به همین خاطر باید از این ظرفیت به شکلی مناسب استفاده شود.

irna


497
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش