دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری: دسترسی یکسان به فضای مجازی در کشور وجود دارد

9 اسفند 1396

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: دسترسی به فضای مجازی و اینترنت در کشور شرایط خوبی دارد و این عدم تبعیض و دسترسی یکسان زن و مرد به این فناوری، برای ایجاد انقلاب دیجیتال ضروری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، معصومه ابتکار روز سه شنبه در همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان افزود: این گونه دسترسی یکسان به فناوری اطلاعات، حتی به توان افزایی زنان در بخش های مختلف هم کمک می کند.
وی در ادامه تصریح کرد: اکنون بیکاری دختران تحصیلکرده ما دو تا سه برابر بیشتر از مردان است و این نشان دهنده شکاف جنسیتی بالاست.
ابتکار اظهار کرد: خیلی اوقات زنان در مشاغل و محاسبات غیررسمی فعالیت دارند که باید این موضوع نیز رفع شود و باید برای حل معضل بیکاری بانوان تحصیلکرده و از بین بردن این شکاف گام های بلندی برداشت.
وی به توجه دولت به موضوع عدالت و ماده ١٠١ قانون برنامه ششم توسعه برای ایحاد عدالت جنسیتی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از ابعاد مهم عدالت، اجرای عدالت جنسیتی و فرصت های برابر برای زنان و مردان است و با توجه به اینکه نقش زنان بی بدیل است این عدالت جنسیتی را امیدواریم بتوانیم محقق کنیم و پیش ببریم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: چون باید از همه سرمایه های انسانی برای پیشرفت کشور استفاده کنیم و نقش زنان غیرقابل اغماض است البته در کشور باید برنامه ریزی لازم را انجام دهد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه دولت به این موضوع توجه خیلی جدی داشته است و از اقدامات در دستگاههای مختلف در این زمینه تقدیر می شود اگرچه در ماده ١٠١ برنامه ششم نیز آمده است که نگاه به حوزه زنان باید براساس عدالت باشد تا عقب ماندگی ها جبران شود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه این نگاه متعادل را در همه دستگاههای اجرایی شاهد هستیم چون موضوع به همه دستگاههای دولت مربوط می شود و ممکن است یک متولی به عنوان سیاستگذاری و رصد داشته باشد اما موضوع و مسئولیت به همه دستگاهها برمی گردد.
وی تاکید کرد: این معاونت نیز پیگیر تدوین شاخص هایی برای اجرای تعادل جنسیتی در کشور است و یکی از این شاخص ها موضوع آموزش و استفاده از فناوری اطلاعات، بهره مندی زنان از آموزش به ویژه ارتقای مهارت های زندگی است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تصریح کرد: امیدواریم برای توان افزایی زنان شبکه های لازم در بخش دولتی، خصوصی و نهادهای مردمی برای تبادل اطلاعات و تجربیات را داشته باشیم چون ما در این زمینه نیازمند تغییر نگاه هستیم.
وی به پویش ارمغان آزادی اشاره کرد و افزود: زندان جای مادران نیست و امیدواریم همه به این پویش آزادی زنان که گرفتار زندان هستند، مشارکت داشته باشند، اکنون نیز ٢٥٠ زن با جرائم غیرعمد در زندان به سر می برند.
وی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه دستگاهها و همکاری های بین المللی بتوانیم مشکلات در حوزه زنان و خانواده را حل کنیم.
ابتکار افزود: البته یکی از چالش هایی که در آینده خواهیم داشت بازاریابی است که باید برای ارائه توانمندی های بانوان در سطح ملی و بین المللی این مشکل را نیز حل کرد.
همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان امروز سه شنبه در مرکز همایش عالی شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور محمدجواد آذری جهرمی، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری به مدت یک روز برگزار شد.


746
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش