دومین همایش ملی زنان موفق ایران
تماس با ما

02133699094

02136621318

امورات اداری

02189786524

ثبت نام در کنگره

02143851871

امورات اداری 

info.pconf[at]gmail.com

09120218914

09120289085

حامیان رسانه ای

قائم مقام وزیر کشور:حوزه امور زنان زمینه شناسایی و معرفی زنان توانمند را فراهم کند

10 اسفند 1396

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور گفت: باید زنان فعال بخش های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، مدیریتی و حوزه های دیگر را شناسایی، معرفی و در قالب هایی مانند زنان توانمند کشور اجلاسیه هایی را تشکیل و از زحماتشان تجلیل و در عرصه های کشوری از توانایی های این افراد استفاده شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدحسین هاشمی روز چهارشنبه در مراسم معارفه فریبا نظری به عنوان مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، با اشاره به اینکه وزیر کشور مدیری حساس، پیگیر و دقیق است، افزود: وزیر کشور روش های کاری خاص خود را دارد و صداقت و علاقمندی به کار از مؤلفه های کاری وی در تعامل با مدیران است.
وی با اشاره به اینکه وزارت کشور وزارتخانه ای چندوجهی است، ادامه داد: در وزارتخانه های دیگر کار یک بعدی و مشخص است، درحالی که وزارت کشور در همه امور می تواند ورود کند و این کار وزارتخانه و استانداران را سخت و سنگین می کند. اما همین موضوع می تواند زمینه خدمت رسانی به مردم را فراهم کند.
قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه در این راستا باید جایگاه خود را بهترمعرفی کنیم و نقش خود را دقیق تر نشان دهیم، افزود: من معتقدم باید از این وظایف ذاتی فراتر رفت.
وی با اشاره به اینکه ما باید در وزارت کشور در مدیریت بخش، شهرستان و استان چهره های توانمندی را معرفی کنیم، اظهار کرد: باید زنان فعال بخش های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، مدیریتی و حوزه های دیگر را شناسایی، معرفی و در قالب هایی مانند زنان توانمند کشور اجلاسیه هایی را تشکیل و از زحماتشان تجلیل و در عرصه های کشوری از توانایی های این افراد استفاده شود.
هاشمی با بیان خاطره ای از استانداران پیشین آذربایجان شرقی، خاطر نشان کرد: در دوران استانداری مرحوم آقای عبدالرزاقی، یک خانم سرپرست خانواده از استاندار درخواست کمک و حمایت از خانواده اش را مطرح می کند که وی با حمایت از این خانواده موجب شد تا این خانم سرپرست خانوار به یکی از تولید کنندگان عمده فرش تبریز بدل شود.
قائم مقام وزیر کشور تاکید کرد: باید حوزه زنان و خانواده وزارت کشور با کمیسیون امور زنان مجلس ارتباط برقرار کرده و از توانایی های آنان استفاده کند تا با ارتباط قوی با مجلس شورای اسلامی در وضع قوانین و ضوابط شرایط بهتری برای زنان لحاظ شود.
وی با بیان اینکه کار وزارت کشور با بقیه نهادها متفاوت است، ادامه داد: در سیاست گذاری و اجرای حوزه زنان می توان کارهای خوبی انجام داد و وعده های رئیس جمهوری در این حوزه را تحقق بخشید و همچنین زمینه رشد زنان را فراهم کرد.
هاشمی خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق مشاور جدید وزیر کشور در امور زنان و خانواده امیدواریم شرایط حوزه زنان را با کمک وزیر کشور بهتر کنیم.
در ادامه این مراسم خانم فریبا نظری پورکیایی با اشاره به اینکه حوزه زنان و خانواده وزارت کشور حوزه ای فرابخشی است، اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی من حوزه زنان است، و بعلاوه تحصیلات وسابقه کاری مرتبط با حوزه زنان و خانواده مرا برای حضور در این مسوولیت مصمم تر کرد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه به چند دلیل این مسوولیت را پذیرفتم؛ ماموریت های این حوزه کاری، حسن اعتماد شخص وزیر کشور، قاطعیت و سخت کوشی ایشان و امید به یاری و همکاری کارکنان امور زنان و خانواده وزارت کشور و در نهایت تجارب مدیریتی خود در ٢٣سال مواجهه با جامعه ایثارگری، همسران و دختران جانبازان و شهدا را از جمله این دلایل برشمرد.
نظری با بیان اینکه وزارت کشور رویکرد توسعه محوری دارد، افزود: گستره کاری این وزارت بسیار وسیع است و نیازهای زنان هم در این گستره بسیار متفاوت است. زنان سرمایه های انسانی و فرهنگی کشور هستند که باید از آنها استفاده شود.
وی تاکید کرد: اولویت های کاری من تعامل با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های مجلس شورای اسلامی و مشاورین زنان و خانواده سایر وزارتخانه ها و به وطور ویژه انجمن های مردم نهاد فعال در حوزه زنان است.

irna


704
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سرکار خانم دکتر سیما فردوسی دبیر علمی کنگره

مرکز همایش